"Derbilerde Cüneyt Çakır'ı İstemiyoruz"

"Derbilerde Cüneyt Çakır'ı İstemiyoruz"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın düzenlediği basın toplantısında hedefteki isimlerden bir tanesi de Fenerbahçe derbisinin hakemi Cüneyt Çakır'dı. Orman, Çakır'ın Fenerbahçe başkanının haraketlerini raporuna yazamadığını kaydederken, "Derbi maçlarına Çakır'ı istemiyoruz" dedi.

"KONU BEŞİKTAŞ OLUNCA GERİSİ TEFERRUATTIR"

Basın toplantısında Fikret Orman'a, Başakşehir-Fenerbahçe maçından sonra Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın soyunma odasına indiği, bunun temsilci raporlarına yansımasına rağmen hakemin raporunda olmadığı ve Yıldırım'ın ceza almadığı hatırlatılırken, Beşiktaş Başkanı "Bu bizim de bildiğimiz bir mevzu. Başakşehir-Fenerbahçe maçından sonra Aziz Yıldırım'ın soyunma odasına inerek hakeme ettiği lafları biliyoruz. Bizim bir eğitimimiz ve göreneklerimiz var, buna göre hareket ediyoruz. Bu demek değildir ki; Mehmet Akif'in söylemiyle, "Yumuşak başlı isem, koyun da değilim" diye bir sözü vardır. Biz de Türk sporuna camiamıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Kötüyü örnek haline getirirseniz o zaman herkes o yöne gider. Ben 4 senedir Beşiktaş kulüp başkanıyım 1 gün ceza almadım. 2. başkanım Ahmet Nur Çebi de 1 gün ceza almadı. Kurumumaz bununla alakalı bir sıkıntı yaşarsa biz de onları yapacak kapasitedeyiz. Nezaketimi bilirim ama konu Beşiktaş olunca gerisi teferruattır. Orada gelmiş hakeme hakaret edilmiş. Sen onu raporuna yazmaya cesaret edemiyorsun. Gözlemci bunu raporuna yazmış. Şimdi o hakemi Fenerbahçe maçına veriyorsun. O taraftarın önünde... Hakareti raporuna yazamayan o cesareti gösterememiş hakem Fenerbahçe maçına çıkıyor. Ben ne hakem tanırım, ne hakemlerle diyaloğum vardır. Kuddusi hocanın, Bünyamin Gezer'in elini hayatımda belki bir defa sıkmışımdır. Şimdi bunlar olacak ve bunlara dur demeyeceğiz. Stat çok önemli bir şey. Stat etki altına alınan bir şey. 2.5 sezondur deplasmanda oynuyoruz: Kendi stadımıza dönüyoruz. İnşallah bunlarla karşı karşıya kalmayacağız"  diyerek tepkisini sürdürdü.

"DERBİLERDE CÜNEYT ÇAKIR'I İSTEMİYORUZ"

Hangi maça hangi hakemin verilmesi konusunun kendi işleri olmadığını vurgulayan Fikret Orman, "Bizim derdimiz Cüneyt Çakır verilmesin değil. Biz işimizi Futbol Federasyonuna soruyor muyuz. MHK başkanı 'Öyle yaptı, böyle yaptı' diyerek işin içinden çıkamazlar. Bunu çözmek TFF'nin işidir. Başakşehir-Fenerbahçe maçında yapılan hakereti raporuna yazamayan hakemi gidip Fenerbahçe maçına veriyorsun. Herkes bunu biliyor. Biz koskocaman bir camiayız. Taraftarın bana yapmış olduğu en büyük baskı ve tenkidi şudur, 'Beşiktaş'ın hakları yeniyor.' Ben her gün basın toplantısı mı yapayım. Futbolu nereye götüreceğiz. Görevim, Türk futbolunu bir yere götürmekten daha fazla Beşiktaş'ın haklarını korumak. İkisini dengelemeye çalışırken bize ayıp oluyor. Herkes işini iyi yapacak. Biz bir daha derbi maçlarında Cüneyt Çakır'ı görmek istemiyoruz. Cüneyt Hoca Türkiye'deki maçlarda Avrupa'da yönettiği maçlmardaki gibi cesur yönetmiyor" açıklamalarını yaptı. 

"YÖNETİCİLERİN GÖREVİ BİRBİRLERİYLE DALAŞMAK DEĞİLDİR"

Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu'nun derbi maçından sonra attığı mesajı değerlendirmekten sakınan Orman, "Ne demek istediğini sayın Ekşioğlu'na sorun. Nokta nokta ne demekse. Sildiğine göre çok ayıp şeyler. İlhan da bizim tanıdığımız spor adamı. Fenerbahçe için de hapislere girmiş bir arkadaş. Bir defa değil iki defa değil, bunları bizim yöneticilerimiz de yapabilir ama ben yaptırtmam. Biz böyle bir olay içine girmeyiz. Yakışmıyor. Rekabet yöneticilerin birbirleriyle, başkanların birbirleriyle dalaşması değildir. Bu sahada oynanan bir oyundur. Futbolcular sahada maça çıkıp oynayaak. Taraftarların sahada maça gelmesini sağlayamıyoruz. Herkes bu işi pasolig'e bağlamaya çalışsa da adil olmayan bir oyun olmasından dolayı taraftar gelmiyor. Yurtdışından gelen oyuncular da olmak üzere oyuncularımız hakemi aldatmaya yönelik oynuyorlar. Avrupa'da olmuyor. Çünkü hakemler etki altında kalıyor. Bunları düzeltmek bizim işimiz değil. TFF'nin işi değil ve onlar da işlerini iyi yapsınlar" diye açıklamalarını noktaladı.

(Ntvspor)

BENZER İÇERİK

Necefli Maşrapa  (ya ne koyaydım)
Word’e göre böyle bir Türkçe kelime yok diyor, komple kırmızı çizdi altını. Ne...
Konuk yazarımız Avukat Şenol Özçakıcı'nın bilgilendirici yazısı...
Ben daha ne yapayım
Çocukluğumda bir şey vardı, bakkaldan alınan kazı-kazan benzeri bir çekiliş...
Net olarak söyleyeyim ki kazanç. Kendim sorup kendim cevaplıyorum, bu gidişle...
Galatasaray hafta içi yenilmesine rağmen Porto’da iyi oynamıştı. Hele son iki...
Evet ya, bu maç yenilgiyle bitmemeliydi. Sezon başından beri takıma kritik...

Aforizma

Futbol basit bir oyundur. 22 adam 90 dakika boyunca bir topu kovalar ve sonunda Alman'lar mutlaka kazanır.

Gary Lineker

ÜYELİK

Güncel

Spor Toto Süper Lig'in lideri Beşiktaş'ta bu sezon gösterdiği performansla, eski günlerine...
Beşiktaş, ligin bitimine 3 hafta kala 73 puanla zirvenin tadını çıkarıyor.   Zor geçmesi...
Beşiktaş'ta 3'er sarı kartı olan Gomez ve İsmail gibi Kayseri maçını hasarsız...
“Gereksiz bir şekilde topa çok fazla sert vurdum ve atışı gole çeviremedim. Bu son olsun... Bir...
“Yarışta ipler elinizde mi” sorusuna, Güneş’ten ilginç çıkış: "Biz ip atlamıyoruz, top oynuyoruz....