Fikret Orman'a Sert Tepki!

Fikret Orman'a Sert Tepki!

Beşiktaş'ın Güneydoğu dernekleri arasında yer alan Mardin Beşiktaşlılar Derneği'nin Başkanı Kadir Kerimoğlu, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a sert bir bildiriyle tepki gösterdi.

KADİR KERİMOĞLU STAD AÇILIŞI İLE İLGİLİ BASIN BİLDİRGESİ

Kulübümüzün 2015/16 sezonu sonuna yaklaşırken camiamız hem şampiyonluk heyecanı, hem 100 yıllın projesi olan stadımıza dönüş heyecanı yaşamaktadır.

Her Beşiktaşlı bu heyecanı yaşamayı ve tadını çıkartmayı da hak etmektedir.

Lakin takım şampiyonluğa giderken ve tüm kesimlerin heyecanla beklediği yeni stada dönüşünü beklerken bu süreçte camiamızın en çok ihtiyaç duyduğu birlik beraberlik ve kenetlenmenin olması gereken bir döneminde Yönetim, oyuncularımız, taraftar, dernekler, ve Beşiktaş medyasının kenetlenmesi gereken bir süreçte ve bu birlik ve beraberliği sağlayacak olan sayın Fikret ORMAN bu süreci kulüp içinde hesaplaşmaya ve ayırımcılığa çevirmeye çalışıyor ve son dönem de  basına verdiği açıklamalar ile  adeta camia içinde tüm birikimlerini dile getirerek huzursuzluk ve kriz ortamı oluşturmaya çalışıyor. 

Göreve geldiği günden beri sportif ve mali anlamda hiçbir başarı elde etmemesine rağmen sadece stat projesi sürecinde sergilediği çaba sayesinde sayın Fikret ORMAN’IN tüm camia içinde bir sempati oluşturup herkesin büyük desteğini almış durumdayken yaptığı bu açıklamalar ve ayırımcı tavırları, bu sempatiliğini de kaybedeceğini hatta kaybettiğini düşünüyorum.

MARDİNLİ BEŞİKTAŞLILARI VE BENİ ÜZEN BİR OLAY

Sayın Fikret ORMAN, stat açılış töreni için hazırladıkları ve tüm derneklere gönderdiği davetiye listesinde yaklaşık 10 yıldır dernekçilik anlamında tüm derneklere örnek olacak projeler ve etkinlikler düzenleyip kulübe hizmet eden Mardin Beşiktaşlılar Derneği'mizin ve benim ismimi çıkarması beni de derinden üzmüş ve bunu çok basit bir ayırımcılık ve hareket olduğunu düşünmekteyim.

Bunun sebebini öğrenmek için yöneticilerle yaptığım görüşmelerde daha önce başkanlık için adaylığımı açıkladığım ve dönem dönem yönetimi eleştirdiğim için yönetim kurulu kararı ile listede yer almadığım söylendi. Bu da 25 milyon taraftarı olan ve şu anda kenetlenmesi gereken bu büyük camianın başkanına yakışmayan bir davranış olduğunu düşünüyorum.

Sayın Fikret ORMAN’IN her fırsatta efsane başkan rahmetli Süleyman SEBA’nın yolunda olduğunu ve onu örnek aldığını söyleyip ama gerçekte ve uygulamada rahmetli SEBA’nın çizgisine hiç uymayan bir anlayış sergilediğini görüyoruz.

Stat projesi sadece Beşiktaş’ımızın değil ülke sporu adına da dev bir proje olduğunu ve bunun sona gelindiğini görüyoruz ama bunun yanında bu sezon tüm taraftarımız ve camiamızın ekmek ve su gibi ihtiyaç duyduğu başta lig şampiyonluğu ve bunun devamında oluşacak gelir ile mali anlamda kulübün rahatlanması için bu sürecin yönetim açısından camiayı bir araya getirmek için büyük bir fırsat yakalamışken, maalesef tam tersi bunu bir hesaplaşmaya çevirmesi  ve "nasılsa stadı yaptım koltuğumuzu sağlamlaştırdık" gibi bir duruma getirmeleri yanlış.

Eğer  bu fırsat ve süreç iyi değerlendirmeyip, yeni stadımızda başarı ve şampiyonluk gelmediği durumda taraftarımız bunun hesabını yönetimden soracaktır ve  sayın FİKRET Orman ve yönetimi bunun altından kalkamayacağını düşünmekteyim. Bu yüzden bu süreçte stadın bittiğini sayarsak, sportif başarının ve camiayı birleştirme adına yönetim büyük bir sınavdan geçiyor ama bu sınavın daha başında yönetimin sınıfta kaldığını görüyor ve bir doğruya karşı bir çok yanlış yaptığını görmekteyiz.

Bunun kararını ve gereğini de büyük Beşiktaş taraftarı ve genel kurul üyeleri en iyi şekilde değerlendireceğini düşünüyor ve bunun kararını da onlara bırakıyorum.
                                                                                                                      
Kadir Kerimoğlu

Mardin Beşiktaşlılar Derneği Başkanı

BENZER İÇERİK

Maç Cuma akşamı oynandı ve ben maç yazısını aşırı sıvı alımından dolayı ertesi...
Hayatımda gördüğüm en sıkıcı Dünya Kupasıydı, hala da öyle. Bütün takımlar...
Meksika ’86 denince ilk aklıma gelen Maradona oluyor. Maradona’nın büyüklüğünü...
  İşte en çok sevdiğim, en iyi hatırladığım kupaların ilki. İlk göz...
Capo 11 yaşında. En az hatırladığım Dünya Kupasıdır. Maçlar bizim saate göre...
Her dünya kupasında ille kupanın tarihini anlatan belgeseller, kitaplar...

Aforizma

Eşinizi, siyasi görüşünüzü, dininizi değiştirebilirsiniz. Ama asla tuttuğunuz takımı değiştiremezsiniz

Eric Cantona

ÜYELİK

Güncel

Beşiktaş, ligin bitimine 3 hafta kala 73 puanla zirvenin tadını çıkarıyor.   Zor geçmesi...
Beşiktaş'ta 3'er sarı kartı olan Gomez ve İsmail gibi Kayseri maçını hasarsız...
“Gereksiz bir şekilde topa çok fazla sert vurdum ve atışı gole çeviremedim. Bu son olsun... Bir...
“Yarışta ipler elinizde mi” sorusuna, Güneş’ten ilginç çıkış: "Biz ip atlamıyoruz, top oynuyoruz....
Süper Lig'in 31. haftasında Kayserispor'u 4-0'la geçen Beşiktaş, bitimine 3 hafta kala 73 puanla...